SeeMeet ile Sınıflar Evlere Taşınacak

SeeMeet ile Sınıflar Evlere Taşınacak

37bc769adab53d4d3072b59df82623a8

28 Ağustos 2020

Bahçeşehir Koleji’nden eğitime yerli hamle

Ordu Bahçeşehir Koleji, korona virüs salgını sürecinde uzaktan eğitimle ilgili devrim yaratacak bir projeye imza attı. Bahçeşehir Koleji Ordu Enver Yücel Kampüsü’nde uzaktan ilk yerli ve görüntülü konuşma platformu SeeMeet ve Dijital Eğitim Platformu Metodbox tanıtıldı. Platformla öğrencilere interaktif ve etkileşimli derslerle ilgili uzaktan eğitim imkânı sağlanacak. Programın tanıtımını Bahçeşehir Koleji Karadeniz Bölge Koordinatörü Savaş Boyar yaptı. Programın yerli olduğuna dikkat çeken Boyar’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“PANDEMİ SÜRECİNDE ÇOK BAŞARILI BİR UYGULAMA GEÇİŞİ YAPTIK”

Bahçeşehir Koleji olarak 10 yıldan uzun süredir İstanbul ve Ankara’da teknoparklarda 100’e yakın mühendis ve yazılımcımızla üzerinde çalışıp hayata geçirdiğimiz ve iki yıldan bu yana kullanmakta olduğumuz Yapay Zekâ Tabanlı Kişiye Özgü Dijital Öğrenme Platformu Metodbox üzerinden yürüttüğümüz uzaktan eğitim modeli ile pandemi sürecinde çok başarılı bir uygulama geçişi yaptık. Öğrencilerimiz kendi öğrenme hızlarına uygun şekilde ders materyallerinde konu anlatımı, videolar, animasyonlar ve simülasyonlar ile derslerini pekiştirdiler.

 

“İLK YERLİ GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA PLATFORMU”

 

Yeni dönemimizle birlikte Bahçeşehir Kolejinin yatırımıyla eğitim entegrasyonlu ilk yerli görüntülü konuşma platformumuz SeeMeet’i hayata geçiriyoruz. Bu platform, Metodbox üzerindeki tüm eğitsel araçlara tam entegre edilecek şekilde geliştirildi. Amacımız, öğrenci ve öğretmenin canlı derslerde başka bir platforma veya uygulamaya ihtiyacı olmadan, odaklı bir şekilde eğitim ve öğretime devam edebilmesini sağlamaktır.

 

“NİSAN AYINDAN BU YANA KULLANIYORUZ”

 

Bu başarının bir ayağında güçlü öğretmen kadromuz, diğer ayağında ise İstanbul ve Ankara’daki teknoparklarda çalışan yazılımcı ve mühendis kadromuz var. Şimdi bu ekiple birlikte eğitim entegrasyonu olan ilk yerli görüntülü konuşma uygulamamız SeeMeet’i ortaya çıkardık. Bahçeşehir Koleji öğrencileri arasında yapılan anketle ismini belirlediğimiz SeeMeet’i nisan ayından bu yana kullanıyoruz. Çünkü “Türkiye bilim ve teknoloji üreten bir ülke olacak.” diyoruz. Bu uygulamalar ABD, İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerde halen hayata geçirilememiştir.

 

“ONLİNE OLARAK UZAKTAN EĞİTİM DERSLERİMİZ BAŞLADI”

Ayrıca okullarımızda tüm kademe ve sınıf düzeylerinde 17 Ağustos tarihi itibarı ile online olarak uzaktan eğitim derslerimiz başlamış olup yine Millî Eğitim Bakanlığımızın izni ile okul öncesi öğrencilerimize yönelik eğitim ve öğretimimiz yüz yüze devam etmektedir. Yine 20 Ağustos itibarıyla okullarımızdaki 8 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” ile de yüz yüze eğitim ve öğretimimizi başlatmış bulunmaktayız.

“TÜM TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

21 Eylül’de başlayacak olan yeni yüz yüze eğitim ve öğretim dönemi için Bahçeşehir Koleji olarak okulumuzun tüm birimlerinde temizlik, hijyen ve mesafe kuralları ile ilgili tüm önlemlerimizi almış bir şekilde öğrencilerimizle bir an önce buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim dönemimizin öğrenci, öğretmen ve velilerimize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

Haber kaynağı için lütfen tıklayınız.