Bahçeşehir Koleji’nin kabul sınavı başvuruları başladı.

Bahçeşehir Koleji’nin kabul sınavı başvuruları başladı.

29.01.2022

Bahçeşehir Kolejinin bu yılki okula kabul bursluluk sınavları, 19 ve 26 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

2022-23 Eğitim Öğretim Yılı’nda Bahçeşehir Koleji öğrencisi olmak isteyen 4- 5- 6 ve 7. sınıf öğrencileri 19 Şubat’ta; 8, 9, 10, 11. Sınıf öğrencileri 26 Şubat’ta düzenlenecek Okula Kabul Sınavı’na girecek. İzmir’de Bornova, Karşıyaka, Güzelbahçe, 50. Yıl, Kuzey ve Güney olmak üzere 6 kampüsü bulunan Bahçeşehir Kolejinin yüz yüze olarak gerçekleşecek sınavlarında başarılı olan öğrenciler, çeşitli oranlarda eğitim bursuyla ödüllendirilecek. Türkiye’nin 65 ilinde bulunan 143 kampüsünde 100 bine yakın öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Koleji; akademik ve sosyal anlamda başarılı, dünyanın sorunlarına duyarlı, araştıran, üreten bireyler yetiştiriyor.

Dijital eğitime yaptığı yatırımlarla öne çıkan Bahçeşehir Koleji, 20 yılı aşkın süredir dijital eğitimin Türkiye’deki öncü kurumlarının başında geliyor. Avrupa’nın en iyi 10 uzaktan eğitim platformu arasına seçilen ödüllü yazılımı Metodbox ile öğrencilerine zamandan ve mekândan bağımsız olarak öğrenme ve kendini geliştirme olanağı sunan Bahçeşehir Koleji; hibrit eğitim ile 21. yüzyıl eğitim anlayışını hayata geçiriyor.

 

Dijital eğitimde fark yaratıyoruz”

“Hayal ettiğin geleceğe doğru yerden başlamak senin tercihin” sloganıyla Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumu olduklarını dile getiren Bahçeşehir Kolejinin Karşıyaka Kampüs Müdürü Nükte Teber, şöyle konuştu:

“Bahçeşehir Koleji olarak dijital eğitime yaptığımız yatırımlarla ve dijital eğitimdeki başarımızla, fark yaratıyoruz. Avrupa’nın en iyi 10 uzaktan eğitim platformu arasına seçilen ödüllü yazılımımız Metodbox ve Türkiye’nin eğitim entegrasyonu olan ilk görüntülü görüşme platformu SeeMeet ile uzaktan eğitim sürecini en etkin yürüten kurumların başında geliyoruz. ‘Eğitimin kalitesini içeriği belirler’ yaklaşımımızla; aynı anda 150 bin öğrencinin uzaktan eğitim alabildiği Metodbox’ta yer alan yazılı ve görsel tüm içeriklerimiz, sürekli olarak çalışan geniş akademik ve teknik kadromuz tarafından güncelleniyor. Bu yıl da okula kabul sürecimizi başlattık. Okullarımıza öğrencilerimizi Şubat ayında gerçekleştireceğimiz kabul sınavıyla alıyoruz. Başarılı öğrenciler de çeşitli oranlarda burs almaya hak kazanıyorlar. Okullarımızda eğitim almak isteyen tüm öğrencileri sınavımıza bekliyoruz.”

Haber kaynağı için lütfen tıklayınız.