Yerli Görüntülü Konuşma Platformu Tanıtıldı

Yerli Görüntülü Konuşma Platformu Tanıtıldı

124595174080289_b172ff4bb0b146a45740

11 Eylül  2020

Toplanti öncesi gazetecilere açiklama yapan, Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Egitim Arastirma Dernegi (SODIMER) Baskani Prof. Dr. Levent Eraslan, Türkiye’de milyonlarca ögrencinin uzaktan egitimle ders aldigini söyledi.

Uzaktan egitim sistemine ailelerin artik isindigini belirten Eraslan, “Fakat yine bir dijital kültür malzemesi olarak eksik oldugumuzu da buradan söylemek gerekiyor.” dedi.

Bahçesehir Egitim Kurumlarinin uzaktan egitimde iki ayri uygulama kullandigini ifade eden Eraslan, söyle konustu:

“Uzaktan egitimde söyle bir ilke vardir. Erken kalkan yol alir. Bu ciddi bir teknoloji ve maliye projesidir. Birincisi yerli ve milli yazilim SeeMeet uygulamasi. Bir digeri de Metodbox. Yerli ve milli vurgusu önemlidir. Yurt disinda serveri varsa bir uygulamanin onun güvenlik açiklari çok fazladir. Bu yüzden biz yerli ve milli yazilimlar, yerli ve milli uygulamalara önem vermekteyiz. Biz de SODIMER olarak Bahçesehir Egitim Kurumlarinin çalismalarini yakindan takip etmekteyiz.”

– “Bu uygulama yerli ve milli”

Bahçesehir Koleji Gaziantep Kampüs Müdürü Seyma Tanriöver de kurum olarak yaklasik 10 yildir dijital ögrenme ve yapay zeka temelli ögrenmeye ciddi yatirim yaptiklarini söyledi.

Egitim alaninda har daim yenilikleri ülkeye ve millete kazandirmak için gayret gösterdiklerini belirten Tanriöver, “Pandemi nedeniyle geçilen yeni süreçte aslinda dijital bir nesile, farkli ve onlarin beklentilerine özgü, bir egitim platformu sunma ihtiyaci dogdu. 2 yili askindir bir Metodbox uygulamalariyla bizler ögrencilerimize K12 düzeyinde, onlarin egitim ve ögretim süreçlerine destek verebilmek adina hizmet veriyoruz.”

Kurum olarak yerli ve milli uygulamalara önem verdiklerini ifade eden Tanriöver, sunlari kaydetti:

“SeeMeet uygulamasi, bu uygulama yerli ve milli ve çok önemli bir özelligi de egitim odakli bir görüsme platformu olmasi açisindan çok önemli. Bu iki sistem yani birbiriyle senkronize olarak çalisabilmekte. Bu iki sistem veli ve ögrenci bazinda farkli bir arayisa girilmemesini sagliyor. Bu da bizi güçlü kiliyor.”
Açiklamanin adindan Eraslan, kurum ögretmenlerine Metodbox ve SeeMeet uygulamalari hakkinda bilgi verdi.

Haber kaynağı için lütfen tıklayınız.