Yapay Zeka Eğitim Sistemine Yön Verecek

Yapay Zeka Eğitim Sistemine Yön Verecek

18.09.2019

Bahçeşehir Üniversitesi’nde  gerçekleştirilen tanıtımda,BUEK başkanı Sn. Enver Yücel açılış konuşmasında ‘Metodbox,Bahçeşehir Koleji’nin “sürdürebilirlik” ilkesinin bir uzantısıdır. Yıllardır uyguladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ni(KÖM) dijital çağa taşıyan bir uygulamadır.’ sözlerine yer verdi.

Yücel, titizlikle hazırlanan “Metodbox”ın, öğrencilerin eğitim hayatlarının başından itibaren bireysel gelişimlerini takip edeceğini belirterek,şunları belirtti;

“Metodbox, çocukların gelecekteki eğitim hayatları hakkında istatistiksel veriler toplayarak raporlama yapmamızı sağlayacak. Elde etmiş olduğumuz bu veriler sayesinde öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca yönlendirmelerde bulunabileceğiz. Ayrıca, velilerimiz de çocuklarının gelişimini, seviyesini ve derslerindeki durumlarını kolayca takip edecekler.”

Kişiye özgü öğretim modeli ,robotik kodlama ,STEM, Master 6 programları ile Türkiye’de eğitimde gelişimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Koleji , yapay zeka okuryazarlığı eğitimiyle de sektörde öncülük etmeye devam ediyor. (BÜLTEN)

Haber kaynağı için lütfen tıklayınız.