Uzaktan Eğitim Metodbox ile Başladı

Uzaktan Eğitim Metodbox ile Başladı

1

17 Mart 2020 

Burdur Bahçeşehir Koleji, tüm dünyanın ve ülkemizin gündeminde olan Coronavirüs sebebiyle 15 Mart’ta ilan edilen zorunlu tatil sürecinde uzaktan eğitimlerine başladı. 15 Mart Pazar günü Ortaokul 8. Sınıf ve Lise 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak Bahçeşehir Koleji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan dijital yapay zeka eğitim programı METODBOX’tan Fen Bilimleri ve Matematik dersleri online olarak verildi. METODBOX, ilkokul (1, 2, 3 ,4. sınıflar), ortaokul (5, 6, 7, 8. sınıflar) ve lise (9, 10, 11, 12. sınıflar) öğrencileri, sınıf ve branş öğretmenleri, okul yöneticileri ve üye öğrencilerin velileri tarafından kullanılan; hem web sitesi, hem mobil sitesi hem de IOS ve Android uygulamaları sayesinde, her yerde bağlanılabilen ve kullanılabilen bir K12 eğitim platformu olmasıyla öne çıkıyor. MEB müfredatına uygun, konu anlatımları, soru bankaları, videolar, çalışma fasikülleri vb. gibi binlerce içerik mevcuttur.
Ders Tekrar Etme:
Öğrencilerin kaçırdıkları veya öğrenmede güçlük çektikleri derslerdeki konuları kendi kendi başlarına tekrar etmesine olanak sağlar.
Hedef Belirleme:
Öğrenciler ulaşmak istedkleri hedeflerini girip, bu hedefler doğrultusunda planlarını oluşturalarını yardımcı olur.
Performans:
Öğrenciyi adım adım izleyerek, çalıştığın dersleri ve konuları, çözdüğü testleri takip eder.
Eksikler:
Gerektiği yerde öğrencinin eksiklerini tespit edip, bu eksikleri tamamlaması için fırsat verir.
Raporlama:
Raporlama ekranları ile durum değerlendirmesi yapmasını sağlayan bir eğitime destek çözümüdür.
METODBOX programı ile birlikte öğrenciler derslerine sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman ÇOBAN: “Türkiye’de Coronavirüs nedeniyle alınan önlemlere hızlı bir şekilde uyum göstererek METODBOX sistemi üzerinden derslerimizi aktarmaya başladık. Ülke çapındaki tüm Bahçeşehir Kolejleri ile aynı anda sınırsız bilgiye erişim imkanını 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için aktif ettik. Çocuklarımıza bu süreçte eğitimden kopmadan tatillerini sürdürme imkanını başarıyla sunduk.” dedi.

Haber kaynağı için lütfen tıklayınız.