Metodbox ile Dersler Devam Ediyor

Metodbox ile Dersler Devam Ediyor

graphic1_c7bb2cc5a76e32d683e6

2 Nisan 2020

BAHÇEŞEHİR Koleji, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinden dolayı, Metodbox uygulaması üzerinden uzaktan ve online eğitimlerine kesintisiz olarak devam ediliyor. Öğretmenler dijital ortamda öğrencileri ile aynı ortamda bir araya gelerek hem motivasyonlarını hem de öğrenme süreçlerini arttırıyor.

Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü Kurucusu Yıldırım Baytekin , ‘’Ülkemiz ve dünya çok zorlu bir süreçten geçiyor. Adeta hepimiz bir sınav sürecinden geçiyoruz. Bu sağlık sektörü için bir sınav ve tabii ki eğitim sektörü için de bir sınav’’ dedi. Baytekin , eğitim çalışmaları ve ‘Metodbox ‘uygulaması ile igili süreci değerlendirdi.

DİJİTAL DÜNYADA EĞİTİMDE METODBOX’LA GÜÇLÜYÜZ

‘’Sadece ülkemizde değil birçok ülkede eğitime ara verildi. Eğitime verilen bu ara eğitim sitemlerinin geleceğe ne kadar hazır olduğunu hepimize gösterdi’’ diyen Yıldırım Baytekin, ‘’Biz eğitimden kazandığımız tecrübeleri her zaman eğitime yatırdık. Öncü eğitim modeliyle Türkiye’de eğitime olan katkılarını dijital eğitimde de sürdüren Bahçeşehir Koleji bundan 5 yıl önce 60 yazılımcısıyla başlattığı yapay zekâ destekli kişiye özel dijital eğitim platformu Metodbox’ı ilkokuldan itibaren tüm kademelerde öğrenci, öğretmen ve velilerin kullanımına sunmuş bulunuyor. Öğrenciler Metodbox ile zaman ve mekân kısıtlaması olmadan internet erişimi olan her yerden her türlü akıllı cihaz ile eğitim öğretim hayatlarına devam ediyor, öğrendiklerini pekiştiriyorlar. Böylece öğrenciler daha keyifli bir öğrenme süreci deneyimlemiş oluyor’’ diye konuştu.

KİŞİYE ÖZGÜ ÖĞRENİM MODELİ

Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüsü kurucusu Yıldırım Baytekin, “ Bahçeşehir koleji olarak uzaktan eğitime ihtiyaç duyulan bu süreçte dijitalleştirme ve uzaktan eğitim metotları üzerine kazandığımız tecrübe her zaman olduğundan daha fazla öne çıkmış durumda. Bahçeşehir Koleji 12 yılı aşkın bir süredir ‘Kişiye Özgü Eğitim Modeli’ni uyguluyor. Bahçeşehir Koleji Yaklaşık 2 yıldır da bu modeli dijitalleştirerek ve yapay zeka destekli bir öğretim Platformuna taşıyarak Metodbox’ı uzaktan eğitim sürecine dahil ederek, bu platform içerisinde konu anlatım videoları, soru çözüm videoları, testler ve bu testlerin çözümleri dahil olmak üzere her kademe uygun olacak şekilde animasyon ve videoları da bu sürecin içerisine ilave etmiştir ”dedi.

Metodbox erişimini 2020-21 eğitim yılı için kayıt yaptıran öğrencilerimizin hizmetine de sunduk.

Uzaktan Eğitim Platformumuz Metodbox erişimini 2020-21 eğitim yılı için kayıt yaptıran öğrencilerimiz için de sağlamış bulunmaktayız. Anaokulundan Liseye kadar , gelecek yıl örgün

eğitimde aramıza katılacak olan tüm öğrencilerimiz Bahçeşehir Koleji ailesine şimdiden heyecanını yaşadılar. Bahçeşehir Koleji Ailesine şimdiden katıldıkları için çok mutluyuz. Artık yeni öğrencilerimiz de k12 seviyesinde konu anlatım videolarını, sınav soruları/çözümlerini ve etüt/ödev takiplerini artık Uzaktan Eğitim Platformumuz Metodbox üzerinden yapıyorlar.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARININ E-PORTFÖY’ÜNÜ TUTUYORUZ

‘’Her öğrenim seviyesinde öğrencilere uygun olarak konumlandırdığımız farklı ulusal ve uluslararası uygulamalar ile öğrencilerin hem yabancı dil konusunda hem de robotik kodlama gibi konularda da gelişimlerini destekliyoruz. ‘’ ifadelerini kullanan Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüs Müdürü Didem Öngel, ‘’Ayrıca Metodbox’ın altyapısı Kişisel Verileri Koruma Kanunu’na uygun olarak tasarlanmıştır. Öğrencilerimizin kişisel verilerini güvence altına alan bu altyapı sayesinde onlara güvenli bir dijital öğrenme ortamı sunmuş oluyoruz. Eğitim yaşamları boyunca gerçekleştirdikleri tüm çalışmalarını sistemimizde tutarak onlara e- portföy olarak verebiliyoruz. Bu yatırımın ne kadar önemli olduğunu içinden geçtiğimiz bu zorlu günlerde daha iyi anladık ‘’ şeklinde ifade etti.

VELİ VE ÖĞRENCİLERİMİZLE SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDEYİZ

Bunun yanı sıra rehberlik, spor, sanat ve uygulamalı derslerde bu süre içerisinde yer alıyor diyerek sözlerine devam eden Öngel , “Bu sürecin uzamasıyla birlikte eğitim ihtiyacını karşılayacak içerikler devreye sokulmuştur. Ayrıca rehber öğretmenlerimiz, sınıf öğretmenlerimiz ve mentör öğretmenlerimiz de öğrencilerimizi takip ve onlara destek amacıyla velilerimizle sürekli irtibat halindeler. Amacımız bu süreçte online eğitimle hem akademik hem de psiko-sosyal desteği devam ettirmek. Zorlu süreçler, potansiyelleri ortaya çıkarır. Biz de güçlü altyapımız sayesinde fark yaratarak bu zorlu süreci başarılı bir şekil tamamlayacağımıza yürekten inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ BİZE EMANET

Bahçeşehir Koleji İzmir Güney Kampüs Müdürü Didem Öngel: sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Şu anda evinde kalmak zorunda kalan tüm öğrencilerimiz aynı anda Metodbox ’a giriyor, ders çalışıyor, öğretmenlerini dinliyor, sınav oluyor.Bu dijital süreci başarıyla yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugünler de gelip geçecek. Ama şimdilik herkesin içi rahat olsun. Çocuklarımız bizlere emanet. Umuyorum en kısa sürede her şeyi geri de bırakacak yine çocuklarımızı okullarımızda kucaklayacağız’’ dedi.

 

Haber kaynağı için lütfen tıklayınız.